KOSGEB Unlu Mamüller İş Planı Örneği 2018

0

Öncelikle KOSGEBdestekler.com’a hoşgeldiniz. Bu yazımıza ulaştığınıza göre unlu mamüller sektörüne yönelik bir girişimde bulunacaksınız. Şimdiden işletmenizin hayırlara vesile olmasını dileriz.

KOSGEB’den destek alarak unlu mamüller işletmesi açmanız elbette önemlidir. KOSGEB işletme kurma desteği kapsamında uygulamada defalarca yer alan birisi olarak size bazı uyarılarda bulunmak istiyorum. Bu uyarılar, önünüzü görmeniz ve daha iyi bir planlama için işinize yarayacaktır. Dilerseniz, tavsiye ve uyarılarımıza geçelim. Zaten birçoğunu biliyorsunuzdur.

  • KOSGEB’den harcama yapmadan destek ödemesi önceden alamazsınız. Destek ödemeleri için önce sizin harcama yapmanız gerekiyordu. 2018 yılında makine-teçhizat harcamaları için bu uygulama değişti. Artık erken ödeme alabiliyorsunuz.
  • KOSGEB destek ödemeleri bazen gecikebiliyor. KOSGEB’den hemen destek ödemesi beklemek, sizi zor durumda bırakabilir. KOSGEB ödemeleri neden gecikiyor? sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.
  • KOSGEB destek sürecinde adımları doğru atmalısınız. Aksi takdirde, harcamalarınızın geri ödemesini alamazsınız. KOSGEB girişimcilik aşamaları nelerdir, bir bakın derim.
  • KOSGEB; KDV, SGK primi, stopaj ödemez. Bu giderler, sizin cebinizden çıkar.
  • Ödeme belgeleri oldukça önemlidir. Kira kontratı, kiranın ödendiğini gösteren dekont, makine faturaları ve dekontları, personel sgk hizmet listesi, ücret bordrosu, personelin ücretinin ödendiğini gösteren dekontlar vb. KOSGEB ödeme belgeleri listesini incelemenizi öneririm.

Şimdi, size bu uyarı ve tavsiyelerde neden bulundum? Daha henüz girişimcilik sertifikanızı dahi yeni almışsınızdır.

Bunun nedeni: Girişimcilerin KOSGEB’e çok güvenerek işletme açmalarını önlemektir. KOSGEB, başvurunuzu onaylar ve siz de gereken işlemleri yaparsanız tabi ki destek alacaksınız. KOSGEB’i ektra bir destek, ek bir gelir olarak düşünün. KOSGEB olmasaydı, yine de unlu mamüller işletmesi açacak iseniz, KOSGEB’e başvurun. KOSGEB’e başvurmak için işletme açmayın. Sırtınızı KOSGEB’e dayayarak işletme açarsanız, yarı yolda kalırsınız.

Unutmayın, KOSGEB, %100 destek olmayacak. Genel olarak, önce harcamaları siz yapacaksınız. Sermayesiz işletme açılmaz!

KOSGEB Unlu Mamüller İş Planı Örneği 2018

Aşağıdaki ifadelerimi okumadan önce bir uyarıda bulunmak istiyorum. 2018 yılında ne yazık ki KOSGEB başvuru formu formatını değiştirdi. Bu nedenle, iş planı örneklerimiz eskidi. Yeni iş planı örneklerimizi hazırladığımızda Facebook sayfamızdan ve buradan duyurmuş olacağız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Biz de ekip olarak çok mükemmel iş planları hazırlamadık. Ancak kendi içerisinde tutarlı, güncel ve son formata uygun iş planı örnekleri hazırladık. Bu KOSGEB iş planı örneklerine göz atabilirsiniz.

Hepsi, kendi sektörünüze uyarlanabilecek formatta hazırlanmıştır. Örneğin, çiçekçilik sektörü iş planı örneğini, unlu mamüller sektörünüze ufak değişiklikler yaparak uyarlayabilirsiniz.

Unlu mamüller sektörüne uyarlayacağınız iş planı örneklerini indirmeden önce aşağıdaki kısa uyarılarımızı dikkate almanızı öneriyoruz:

  • Kesinlikle kopyala-yapıştır yapmayınız. Sizin gibi birçok girişimci bu iş planı örneklerini indiriyor. Benzer iş planları, reddedilir. Bu nedenle, kapsamı ve içeriğini, ifadeleri değiştirin.
  • Rakamları, tabloları, sayıları, adresleri, ürünleri değiştiriniz. Kendinize uyarlayınız.
  • Kapsamını genişletin.

Son olarak, limited şirket kuruluş aşamaları ve masrafları ile şahıs şirketi nasıl kurulur, kurma maliyeti nedir isimli çalışmalarımızı da incelemenizde fayda var. İşletme kurma sürecinizde bu çalışmalarımız size rehberlik edecektir.

Sağlıcakla kalın.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..