Trabzon KOSGEB Girişimcilik Kursu 2018 Başvuru Tarihleri

0

Trabzon KOSGEB, Trabzon ve ilçelerinde faaliyet gösteren KOBİ ve girişimciler için hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle Trabzon ve ilçelerinde yeni işletme kurmak isteyenlerin başvuru yapabileceği destek programlarından birisi de 50.000 geri ödemesiz KOSGEB işyeri açma kredisidir. Bu krediden faydalanmak isteyen girişimciler ise öncesinde Trabzon KOSGEB girişimcilik kursuna katılmak zorundadır. Gerekli olan girişimcilik belgesi almadan işletme açılması durumunda ise hiçbir şekilde destekten faydalanamazsınız. Bu nedenle, Trabzon’da işletme açmadan önce girişimcilik kursuna katılmak oldukça kritik bir konudur.

Dilerseniz, KOSGEB Trabzon girişimcilik kurslarından bahsetmeden önce Trabzon İl Müdürlüğü ile ilgili iletişim bilgilerini paylaşalım.

KOSGEB Trabzon İl Müdürlüğü İletişim Bilgileri

Trabzon ve ilçelerinde KOSGEB ile ilgili işlemlerinizi aşağıda paylaşacağımız iletişim bilgileri üzerinden irtibata geçerek gerçekleştirebilirsiniz.

  • Adres: Sanayi mah. Yaren sok. No 4 Kat 4 TRABZON
  • Eposta: trabzon@kosgeb.gov.tr
  • Tel: 0462 321 35 75
  • Fax: 0462 321 38 76

Trabzon ve ilçelerinde KOSGEB ile ilgili yürütülecek tüm iş ve işlemler bu iletişim bilgileri kullanılarak yapılmalıdır. Tek yetkili birim, KOSGEB Trabzon İl Müdürlüğü’dür.

Trabzon KOSGEB Girişimcilik Kursu 2018 Başvuru Tarihleri Nedir?

Trabzon’da işyeri açacak olanların katılması gereken KOSGEB Trabzon kurslarının ilan edildiği bir liste bulunmaktadır. Bu listede, kurs başlamadan 15 gün öncesinde eğitim programı ile ilgili detaylar ilan edilir. İlgili kursa katılmak için kiminle irtibata geçebilirsiniz, eğitim nerede olacak, eğitimin tarihi nedir vb. sorulara cevap bulabilirsiniz. Eğer eğitim yoksa ilgili listede hiçbir eğitim programı göremezsiniz. Bu 15 gün içerisinde Trabzon’da veya ilçelerinde eğitimin düzenlenmeyeceği anlamına gelmektedir.

Trabzon KOSGEB girişimcilik kursu 2018 tarihlerini öğrenmek için tıklayınız.

Trabzon’da girişimcilik eğitimleri ücretsizdir. Hiç kimseye bu hususta ücret ödemeyiniz. Eğitimler, 32 saat sürmektedir. Devamsızlık yapmamaya özen gösteriniz. Aksi takdirde, katılım belgesi alamazsınız ve tekrar kursa gitmek zorunda kalırsınız.

Trabzon’da girişimcilik kursu veren kurumlar, genellikle İŞKUR il müdürlüğü, kalkınma ajansı, belediyeler, kaymakamlıklar ve KOSGEB Trabzon il müdürlüğü olmaktadır.

Kurslara talep oldukça fazla olabilmektedir. Bu gibi durumlarda, mülakatlar yapılmaktadır. Mülakatlarda eğitimi aldıktan sonra iş kurma fikrinizin olduğundan bahsederseniz ve inandırıcı olursanız eğitime katılma şansı yakalayabilirsiniz. Sırf eğitime katılmak için kursa yazıldığınız anlaşılır ise mülakatı kazanamazsınız.

Eğitime Trabzon’da katılmak zorunda değilsiniz, diğer iller de size uygunsa o illerde de açılan girişimcilik kurslarına katılabilirsiniz.

İlgili içerik: Sinop KOSGEB girişimcilik kursu 2018

İlgili İçerik: Şahıs şirketi nasıl kurulur? Şahıs şirketi kurma maliyeti nedir?

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..