Siirt KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvuru Tarihleri 2018

0

Siirt KOSGEB İl Müdürlüğü, Siirt ve ilçelerinde faaliyet gösteren işletmelerin ve yeni işyeri kuracak olan girişimcilerin, KOSGEB ile ilgili hizmet alabilecekleri bir birimidir.

Yazımızda, Siirt KOSGEB’in iletişim bilgilerinin yanı sıra, KOSGEB Siirt girişimcilik kursu başvuru tarihlerini, bu kurslara nasıl başvuru yapılacağı da siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

Siirt KOSGEB İl Müdürlüğü iletişim bilgileri

Aşağıda yer verdiğimiz iletişim bilgilerini kullanarak KOSGEB ile ilgili süreçlerinizi başlatabilir ve işlemlerinizin takibini yapabilirsiniz.
Bahçelievler Mah. Gaffar Okan Cad. No:6 56000 Merkez/Siirt
Eposta:siirt@kosgeb.gov.tr
Tel:0 484 290 15 15
Fax: 0 484 290 15 14

Siirt KOSGEB Girişimcilik Kursu 2018 Başvuru Süreci

Bildiğiniz üzere, KOSGEB ile işletme kurmak isteyen girişimciler, işletme kurmadan ve KOSGEB’e başvuru yapmadan önce KOSGEB girişimcilik belgesi almaları gerekmektedir.

Sertifikanızı aldıktan sonra sistemde KOSGEB girişimci kaydı yapacak ve sonrasında ise kullanıcı adı ve şifreniz ile işletmenizi kuracaksınız. Destek süreci ile ilgili daha fazla detayı, KOSGEB girişimcilik aşamaları 2018 isimli yazımızda bulabilirsiniz.

Peki ama Siirt’de bulunan vatandaşlarımız nasıl bu sertifikayı alacak? Başvuru süreci nedir? Hangi adımların atılması gerekiyor?

Dilerseniz, bu soruların cevabına geçelim.

1. Adım: Öncelikle, Siirt ve ilçelerinde düzenlenecek olan KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi listesini incelemelisiniz.

2. Adım: İnceleme yaptıktan sonra size uygun eğitimi belirlemelisiniz.

3. Adım: Belirlediğiniz eğitimin üzerine tıklayınız.

4. Adım: Açılan ekranda eğitimle ilgili tarihleri, eğitmen bilgisini, eğitimi düzenleyecek kurum ve iletişim bilgilerini göreceksiniz.

Bu aşamada yapmanız gereken ilgili kurumu aramak veya bu kuruma gitmektir. Eğer ilgili eğitimin kontenjanı dolmuş ve başvuru kabul edilmiyorsa diğer eğitim programlarına başvuru yapabilirsiniz.

Eğer, başvuru kabul etmelerine rağmen eğitime katılmak için mülakat yapılacak ise mülakata iyi hazırlanmalısınız. Mülakat ile ilgili bilgileri, KOSGEB mülakat soruları, cevapları ve sonuçları yazımız ile edinebilirsiniz.

Eğitimler, ücretsizdir. Bu hususta kimseye ücret ödemeyiniz. Ücret talep edenleri, doğrudan KOSGEB Siirt Müdürlüğü’ne şikayet ediniz.

Eğitimler, 32 saat sürmektedir. En fazla %80 devamlılık zorunluluğu bulunmaktadır.

Düzenlenen eğitimlerde mutlaka iş planı yazmayı öğrenin. Çünkü eğitim bittikten sonra iş planı yazarak KOSGEB’e başvuru yapmanız gerekecektir. KOSGEB iş planı nasıl hazırlanır? isimli yazımız da size bu konuda yardımcı olacaktır.

Eğer, Siirt’de uygun bir kurs bulamazsınız, Muş KOSGEB girişimcilik kurslarına katılmayı ya da KOSGEB Diyarbakır girişimcilik kursu ile Batman KOSGEB girişimcilik kursu imkanlarını düşünebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..