Batman KOSGEB Girişimcilik Kursu 2018 Başvuru Tarihleri

0

Batman KOSGEB girişimcilik kursu 2018 tarihi, adresi, telefonu, Batman KOSGEB müdürlüğü iletişim bilgileri ve duyurular burada.

Batman KOSGEB Girişimcilik Kursu 2018 Tarihleri Nedir? Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Batman KOSGEB tarafından düzenlenen veya başka kurumlarca düzenlenip KOSGEB Batman İl Müdürlüğü tarafından onaylanan girişimcilik kursları, Batman ve ilçelerinde oldukça fazla talep görmektedir. Bu talep sonucu olarak, eğitimler için mülakatlar da yapılabilmektedir. Batman ve ilçelerinde KOSGEB desteği alarak işletme açmak isteyen girişimciler için oldukça önemlidir bu eğitim. Çünkü bu eğitimi almadan, yani, girişimcilik sertifikası almadan işletme açmanız durumunda KOSGEB girişimcilik desteğinden faydalanamazsınız. Bu nedenle, iş yeri açmadan önce bu eğitimi mutlaka almalısınız. Peki ama bu kursa Batman’da nasıl başvuru yapabilirim?

Batman ve ilçelerinde girişimcilik kursuna katılmak isteyen vatandaşlarımızın yapması gerekenleri adım adım sıralamak istiyorum:

  • Batman ve ilçelerinde düzenlenecek eğitimlerin listesine ulaşıyorsunuz. Bu liste, daima günceldir ve eğitim başlamadan 15 gün önce ilan edilir.
  • Eğitim listesinde herhangi bir eğitim yer almıyorsa bu durum, 15 gün içinde Batman ve ilçelerinde eğitimin düzenlenmeyeceği anlamına gelmektedir. Bu durumda, Batman’a yakın illerdeki kurslara bakabilirsiniz.

İlgili içerik: Muş KOSGEB girişimcilik kursu

  • Eğer listede eğitim programı yer alıyorsa, ilgili eğitimin üzerine tıklayınız. Aşağıda örnek olması açısından bir görsel paylaşıyorum. Batman’da yazıyı yazdığım tarihte herhangi bir eğitim olmadığı için başka bir ilin görsellerini paylaşmak durumunda kaldım. Aynı durum Batman için de geçerlidir.
Batman KOSGEB girişimcilik eğitimi
  • Bu durumda, eğitim ile ilgili detaylı bilgiler karşınıza çıkacaktır. Örnek bir görseli aşağıda paylaşıyorum.
KOSGEB Batman Girişimcilik Kursları
  • İlgili adres veya telefon üzerinden kurumla irtibata geçip kayıt yaptırmalısınız eğitime. Eğitim başlamadan önce size haber vereceklerdir.
  • Eğitimler ücretsizdir. Kimseye ücret ödemeyiniz.
  • Eğitimler, genellikle 32 saat sürmektedir.
  • Eğitimlerde devamlılık zorunludur. En fazla 6 saat devamsızlık yapabilirsiniz. Aksi halde, sertifika alamazsınız.

Tekrar ediyorum: İşletme açmadan bu sertifikayı almalısınız. Sertifikanızı aldıktan sonra ise işletme kurup KOSGEB’e başvurunuz.

İlgili içerik: KOSGEB 50 Bin TL hibe nasıl alınır?

Batman KOSGEB İletişim Bilgileri, Duyurular

Batman KOSGEB’in iletişim bilgilerine aşağıda yer verilmiştir. Batman ve ilçelerinde KOSGEB ile ilgili işlemlerinizi kesinlikle aşağıda adresi verilen müdürlükle yürütünüz. 3. kişiler sizi her zaman dolandırabilir. Müdürlükle iletişime geçerek yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz. Bu konuda dikkatli davranmanızı öneriyorum.

Adres: ZİYA GÖKALP MAHALLESİ 80. YIL CADDESİ NO:26 BATMAN/MERKEZ
Eposta: batman@kosgeb.gov.tr
Tel:0488 212 03 18
Fax: 0488 212 03 20

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..