KOSGEB Çiçekçilik İş Planı Örneği ve KOSGEB Çiçekçi Dükkanı Desteği

1

KOSGEB çiçekçilik iş planı örneği 2018 yılı en güncel halidir. KOSGEB çiçekçi dükkanı desteği detaylarını da yazımızda bulabilirsiniz.

KOSGEB Çiçekçilik iş Planı Örneği

KOSGEB çiçekçi dükkanı desteğinden faydalanabilmeniz için girişimcilik belgesi aldıktan sonra iş planı hazırlamalısınız. Birçok girişimci, düzenlenen eğitimlerde anlatılmasına rağmen sektörü ile ilgili iş planı hazırlayamamaktadır. Aslında girişimci her şeyi biliyordur, ancak bunu yazıya dökemiyordur. Bu nedenle biz de size ilham olması açısından faydalanabileceğiniz bir adet KOSGEB çiçekçilik iş planı örneği hazırladık. Hem boş formatını indirip hem de KOSGEB çiçekçilik iş planı örneğini indirerek çalışmalarınıza hız kazandırabilirsiniz. İş planı örneğini paylaşmadan önce uyarılarımı dikkatle okumanızı rica ediyorum:

 • Kesinlikle copy-paste yaparak iş planınızı doldurmayınız. İndireceğiniz iş planı tamamen örnektir. Siz durumunuza uyarlayın.
 • Bu örneği binlerce girişimcinin indirdiğini düşünün. Bire bir aynı iş planları reddedilebilir.
 • Mutlaka hazırlayacağınız iş planı, iş fikriniz ile örtüşsün.
 • Sizin için hazırladığımız iş planında nace kodlarını kontrol ediniz. Nace kodları kritik bir konudur.
 • Hazırlamış olduğunuz iş planını KOSGEB uzmanlarına danışarak da yapabilirsiniz. Yoğunluktan belki ilgilenmeyebilirler.

KOSGEB İş Planı Örneği 2018 Formu Word (Boş hali)

KOSGEB Çiçekçilik İş Planı Örneği (Dolu, 2018 güncel hali) (Başka hiçbir sitede bulamazsınız. Bilgisayarınıza Word halini mutlaka indiriniz.)

Bu dosya sadece örnektir, mutlaka kendi durumunuza ve rakamlarınıza göre uyarlayınız.

Ayrıca iş planınızı hazırlarken KOSGEB iş planı nasıl hazırlanır? isimli makalemizi de inceleyebilirsiniz. Bu makale, size kılavuzluk edecektir.

KOSGEB Çiçekçi Dükkanı Desteği Nedir?

KOSGEB tarafından çiçekçi dükkanı açmak isteyen girişimciler desteklenmektedir. Toplam destek miktarı şu şekildedir:

 • İşletme kuruluş desteği 2.000 TL olarak verilmektedir.
 • Kuruluş dönemi makine,teçhizat,ofis donanım ve yazılım desteği olarak 18.000 TL verilmektedir.
 • İşletme giderleri desteği olarak 30.000 TL verilmektedir.

Toplam 50.000 TL’yi geçmemek üzere; makine, teçhizat desteği 27.000 TL’ye yükselebilir. Bu durumda, işletme gideri 21.000 TL alabilirsiniz. İşletme gideri desteği üst limiti 45.000 TL’ye yükseltilebilir, bu durumda makine, teçhizat desteği 3.000 TL alabilirsiniz.

Destek oranları ise bulunduğunuz ile ve cinsiyetiniz veya özel durumunuza göre değişebilir. KOSGEB destek bölgeleri 2018 isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

İşletme kurmadan önce mutlaka KOSGEB girişimcilik sertifikası almanız gerekmektedir. Bu hususta, KOSGEB girişimcilik sertifikası geçerlilik süresi nedir? isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlgili içerik: Çiçekçi dükkanı açmak karlı mıdır?

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..

1 soru-yorum
 1. Rahime kurtkaya diyor ki:

  Çiçekçilikle ilgili proze isriyorum