Çorum KOSGEB Girişimcilik Kursu 2018 Başvuru Tarihleri

1

Çorum KOSGEB girişimcilik kursu 2018 başvuru tarihleri ve başvuru adreslerini aşağıda yer alan haberimizden an ve an takip edebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere, kendi işletmesini kurmak isteyen vatandaşlarımız Çorum KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimini almak zorundadır. Bu eğitimin işletmeyi kurmadan almanız kritik bir öneme sahiptir. Eğer işletmenizi kurduktan sonra bu eğitimi alırsanız, hiç bir anlamı kalmaz ve KOSGEB yeni girişimci desteğinden faydalanamazsınız.

Bu nedenle, Çorum’da yaşayan vatandaşlarımızın Çorum KOSGEB girişimcilik kursuna işletme açmadan önce katılmaları gerekmektedir.

Çorum KOSGEB Girişimcilik Kursu 2018

Çorum Merkezde ve Çorum’un ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız eğer kendilerine ait bir işletme kurmak istiyorlarsa Çorum KOSGEB girişimcilik kursu başvurusu yapmaları gerekmektedir. Peki ama nasıl başvuru yapacağım? diyorsanız, aşağıda adımlarını sıraladığım hususları teker teker gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Korkmayın, başvuru işlemi oldukça basittir.

Birinci Adım: Öncelikle buradan Çorum ve ilçelerinde düzenlenmesi planlanan Çorum KOSGEB Girişimcilik Kursu programlarını inceleyin. Eğitimlerin başlangıç tarihlerini göreceksiniz. Hangi tarih size uygunsa ilgili eğitimin üzerine tıklayın.

İkinci Adım: Tıkladıktan sonra bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada eğitimlerle ilgili detaylı bilgileri görebilirsiniz.

Çorum’da düzenlenecek olan eğitimin tüm detayları bu sayfada yer almaktadır. Ne zaman başlayacak, ne zaman bitecek, katılımcı sayısı kaçtır, eğitime kimle katılabilir, eğitmen kim olacak, hangi ilçede eğitim olucak, eğitimi kim düzenliyor vb. bu hususları detayları ile görebilirsiniz.

Üçüncü Adım: Bu adımda, eğitimi kim düzenliyorsa, o kurumla iletişime geçmeniz gerekiyor. Örneğin, yukarıdaki örnekte eğitimi Laçin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün düzenlediğini görüyoruz. Bu sebeple, bu eğitime katılmanız için bu kurum ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İsterseniz telefon ile isterseniz yüz yüze… Ancak mutlaka iletişime geçin, boş kontenjan varsa kaydınızı yaptırın. Mülakat olacaksa mülakat için kaydınızı yaptırın.

Dördüncü Adım: Bu aşamada artık eğitime katılıyorsunuz. Eğitim en az 32 saat sürüyor. Eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra katılım belgenizi alıyorsunuz.

Eğer size uygun Çorum’da bir eğitim programı bulamadıysanız, size en yakın ilde düzenlenecek uygulamalı girişimcilik eğitimine de katılabilirsiniz.

İlgili içerik: Yozgat KOSGEB Girişimcilik Kursu ve KOSGEB Kayseri Girişimcilik Kursu

KOSGEB Çorum İl Müdürlüğü İletişim Bilgileri

Adres: Organize Sanayi Bölgesi KOSGEB Binası No.7 P.K:19200
Eposta: corum@kosgeb.gov.tr 
Tel: 0364 254 97 17
Fax: 0364 254 97 16
Bize Çorum KOSGEB Girişimcilik Kursu ile ilgili sorularınızı her zaman sorabilirsiniz.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..

1 soru-yorum
  1. Mustafa Tansel diyor ki:

    İyi Çalışmalar…
    Kosgeb Girişimcilik Kursu Çorum İli İçin Kurs Eğitim Saatleri, Saat Kaç Aralığındadır ?