KOSGEB Diyarbakır Girişimcilik Kursu 2024-2025 Başvuru

KOSGEB Diyarbakır girişimcilik kursu 2024-2025 ne zaman düzenleniyor? KOSGEB Diyarbakır adresi nedir? İletişim bilgileri nelerdir? Nasıl gidebilirim? Tüm soruların cevabı haberimizdedir.

Aşağıdaki bilgiler değişmiş olabilir, güncelliğini lütfen kontrol ediniz.

KOSGEB Diyarbakır Girişimcilik Kursu 2024-2025 Ne Zaman Düzenleniyor?

Malumunuz KOSGEB girişimcilik kursu 2024-2025 almadan yeni işletmeniz için KOSGEB’den destek alamazsınız. Bu doğrultuda, bu kursun önemi ortadadır. Eğer Diyarbakır’da yeni bir işletme kuracaksanız ve KOSGEB’den destek almak istiyorsanız bu kursu mutlaka almalısınız. Kurs tarihlerini nasıl öğreneceğim? Eğitim ücretli mi? Ne kadar sürüyor eğitim? gibi sorularınızı duyar gibiyim. Hemen cevaplamak isterim.

  • Kurs tarihlerini, adresini, yerini, zamanını buradan öğrenebilirsiniz. Sürekli günceldir. Yeni eğitimler mutlaka paylaştığım sayfaya yüklenir. Sürekli takipte kalmanızı öneririm. Eğer sayfa boşsa anlayın ki en yakın 15 gün içerisinde herhangi bir eğitim olmayacak. Eğitimler 15 gün öncesinden ilan edilir. Bu noktaya dikkat.
  • Eğitimler, ücretsizdir. Her kim ki sizden eğitimler için ücret ister, dolandırıcıdır. Bu kadar netim bu konuda.
  • Eğitim,  en az 32 saattir. Genelde 32 saat sürmektedir. Her gün 6-8 saat arası sürmektedir.
  • Eğitimde işletme nasıl kurulur, nelere dikkat etmek gerekir, başarılı bir işletme için yapılması gerekenler nelerdir, bu bilgiler size bir eğitmen tarafından verilecektir.

Önemli Uyarı: KOSGEB Diyarbakır girişimcilik eğitimi almadan asla işletme açmayınız. Hatta, KOSGEB başvurunuzu kabul etmeden işletmenizi açmayınız. Eğer, Diyarbakır’da uygun eğitim programı yoksa en yakın ilde de kursa katılabilirsiniz.

İlgili içerik: Siirt KOSGEB Girişimcilik Kursu

İlgili içerik: KOSGEB Mardin Girişimcilik Kursu

Diyarbakır KOSGEB girişimcilik eğitimi aldıktan sonra KOSGEB’e iş planı yazmanız gerekiyor. Bunun öncesinde KOSGEB veri tabanına girişimci kaydı yapmanız gerekiyor. Yaptıktan sonra sistem üzerinden iş planınızı yazacaksınız. İş planınızı KOSGEB Kurul değerlendirecek ve sizi mülakata çağıracaktır. KOSGEB, başvurunuzu onaylarsa işletmenizi açabilirsiniz.

Destek ile makine-teçhizat giderlerinizin yanı sıra kira, personel, kuruluş harcamalarınızı da karşılayabilirsiniz.

İlgili içerik: KOSGEB makina desteği

KOSGEB Diyarbakır Müdürlüğü İletişim Bilgileri

KOSGEB Diyarbakır Adresi: Topraktaş Mah. Topraktaş Cad. No: 71/A Şanlıurfa Karayolu 20. Km. BAĞLAR/ DİYARBAKIR
Eposta: diyarbakir@kosgeb.gov.tr 
Tel: 0412 255 02 77
Fax: 0412 255 02 07
Diyarbakır KOSGEB adresi bilgilerini yukarıda paylaştık. Bu bilgiler doğrultusunda bütün işlemlerinizi Diyarbakır il müdürlüğüne giderek halledebilirsiniz. Ankara’daki KOSGEB ile bir alakanız yoktur. Bu sebeple, tüm işlemlerinizi Diyarbakır’da halledebilirsiniz.

Yorum yapın