KOSGEB Danışmanlık ve Bilgi Portalı

KOSGEB

Kısa adı KOSGEB olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilgili bir kuruluşudur.

Ülkemizde çeşitli destek ve kredi mekanizmalarıyla KOBİ’leri ve girişimcileri doğrudan destekleyen bu kurum, ülkemizin adeta gözbebeği kurumlarından birisi haline gelmiştir. Yıllık 1 Milyar TL’den fazla bütçeye sahip olan KOSGEB, gerek hibe gerekse kredi mekanizmalarını kullanarak KOBİ’lerin ekonomideki paylarını artırmaya çalışmaktadır.

KOSGEB’in 10’dan fazla destek programı bulunmaktadır. Ancak, bu desteklerden KOBİ’lerin haberi olmamaktadır. Bu nedenle, 3.5 milyondan fazla KOBİ’yi düşündüğümüzde, böyle bir bilgi ve duyuru portalının oluşturulmasına karar verdik. Gerek editör ekibimiz olsun, gerekse hibe desteği konusunda tecrübeli uzmanlarımız olsun, içeriğiyle fark yaratan bir oluşum haline geldik.

Bu oluşumun sizlere faydalı olmasını diliyoruz.

Temel amacımız

Temel amacımız; sizlere Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ile ilgili tüm doğruları, duyuruları, gelişmeleri, süreçleri, destekleri zamanında aktarmak ve işinizi kolaylaştırmaktır. Başka bir amaç ve kuruluş gerekçemiz yoktur.

Herhangi bir menfaat gözetmeksizin bilgi ve tecrübemizi sizinle paylaşma gayesindeyiz. Çünkü, bilginin paylaşıldıkça anlam kazandığına inananlardanız.

Vizyonumuz & Misyonumuz

Temel odak noktamız, KOSGEB’le ilgili konular olsa da site ziyaretçilerimizin haberinin olmasını arzuladığımız diğer hibe ve kredi süreçleri hakkında da yazmak istiyoruz. Öyle ki, sitemizde tarım ve hayvancılıkla ilgili bir kategori dahi açtık.

Bu nedenle; ziyaretçilerimizin faydalanabileceği diğer hibe, teşvik ve kredi konularında da doğru ve anlaşılır içerikler hazırlayacağımızı bilmenizi isteriz.

KOSGEB

KOSGEB Destekler’de ne yapmalıyım?

Öncelikle, sitemizde temel konuları, kategori halinde ayırdık. Bu kategoriler, zamanla daha da zenginleşecektir.

Yapmanız gereken, merak ettiğiniz konuyu ilgili kategorilerimizde ve arama bölümünde aramanızdır. Eğer, merak ettiğiniz konu hakkında herhangi bir makalemiz veya yönlendirmemiz yoksa lütfen bu konuda, bize danışmayı ihmal etmeyiz. İletişim kanallarımız, sizlere her zaman açıktır.

Sitemizde yer alan bilgiler, sürekli güncellenmektedir. Desteklerle ilgili an ve an gelişmeleri buradan paylaşacak olmamızı da bilmenizi isteriz.

Soru, görüş ve fikirlerinizi bize her zaman yöneltebilirsiniz. Ayrıca, yazılarımızın altında yer alan yorum alanında da düşüncelerinizi ifade edebilir, diğer ziyaretçilerimiz ile etkileşim halinde kalabilirsiniz.