KOSGEB Çiğköfte Projesi 2018 – Çiğköfte KOSGEB İş Planı Örneği

0

KOSGEB çiğköfte projesi 2018 güncel örnekleri, çiğköfte dükkanı açmak isteyenler için çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü girişimciler, işletmeleri için iş planı ile KOSGEB’e başvurmaktadır ve 50.000 TL’ye varan geri ödemesiz desteklerden faydalanabilmektedir. Bu nedenle, çiğköfte KOSGEB iş planı örneği, iş planı hazırlayacak olanlar için bir referans kaynağı olmakta ve yol göstermektedir.

Ancak, internet ortamında çok eski iş planı örnekleri bulunmaktadır. Bu iş planları, ne yazık ki hiç bir fayda sağlamamaktadır. Biz ise en güncel hali ile iş planları örnekleri hazırladık. Bu hususta, KOSGEB çiğköfte desteği ve çiğköfte iş planı örneklerine geçmeden önce bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

  • Tüm çiğköfte iş planı örnekleri, size tam uygun olmaz. Bu nedenle, iş planı örneklerini değiştirerek yazınız. Rakamlar, tutarlar, isimler, mekan, ürünler vb.
  • Mutlaka kapsamını genişletmelisiniz.
  • Bire bir kopya, kesinlikle başvurunuzun reddedilmesine neden olur.
  • Çiğköfte projesi örnekleri, sadece size yol gösterir. Bundan ötesine geçmez.

Şimdi, biraz çiğköfte desteği ile ilgili bilgiler vermek istiyorum. Daha sonra çiğköfte projesi örneğine yer vereceğiz.

KOSGEB çiğköfte desteği nedir? Çiğköfte bayilik desteği var mı?

KOSGEB çiğköfte desteği, geri ödemesiz olarak 50.000 TL’dir. Destek oranları ve destek tutarlarına aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz.

KOSGEB çiğköfte desteği

İlinizin hangi destek bölgesinde olduğunu görmek için KOSGEB destek bölgeleri çalışmamıza göz atabilirsiniz.

Tablodan da anlaşılacağı üzere, KOSGEB’in çok önemli destekleri bulunmaktadır. Bu destekleri çiğköfte işletmesi açacak olanlar da alabilir.

Nasıl başvuru yapabilirim? Nereden başlamalıyım diyorsanız, KOSGEB girişimcilik aşamaları nelerdir, bir göz atın derim.

Peki çiğköfte bayiliği alarak KOSGEB’e başvuru yapabilir miyim?

Evet yapabilirsiniz. Ancak çiğköfte bayiliği için ödeyeceğiniz ücreti, KOSGEB karşılamaz. KOSGEB sadece işletme kuruluş gideri olarak 2.000 TL, makine-teçhizat, ofis donanım desteği (raf, buzdolabı, masa, sandalye, tezgah vs.) ile kira ve personel desteği vermektedir. Toplam 50.000 TL’dir. Kira ve personel desteğini ise ay ay alırsınız.

Bu destekleri almak için kural olarak, önce harcamaları siz yaparsanız. Sonra fatura ve dekont ile KOSGEB’e başvurur, harcamalarınızın belli bir kısmını geri alırsınız. Sistem böyle işler, ancak yukarıdaki girişimcilik aşamaları yazısınız mutlaka detaylı bir şekilde inceleyin. Her bir işlemin sırası var. Ayrıca, 2018 yılında erken ödeme prosedürü de getirildi. Bunu da eklemek isterim.

Çiğköfte KOSGEB İş Planı Örneği 2018

Çiğköfte KOSGEB iş planı örneği 2018, ne yazık ki 2018 yılında iş planı formatının değişmesiyle rafa kalkmıştır. KOSGEB başvuru formu 2018 yılında değişmiştir. Halbuki, büyük bir emek ile 2017 yılında hazırladığım örnek iş planlarını sizinle paylaşmıştık. Aşağıdaki örnek iş planını yine, yeni format için kullanabilirsiniz. Bunda sıkıntı yok. Ancak, mali tablolarda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bununla ilgili bize her zaman soru sorabilirsiniz.

Çok kısa süre içerisinde yeni formata uyumlu örnek çiğköfte iş planını Facebook sayfamızdan yayınlayacağız.

Tekrar etmekte fayda var: Asla kopyala-yapıştır yöntemi ile hareket etmeyiniz. Mutlaka iş planı örneğinde yer alan ifadeleri değiştiriniz ve kendinize göre yazınız.

***Çiğköfte KOSGEB iş planı örneği 2018 güncel halini indirmek için TIKLAYINIZ.***

KOSGEBdestekler.com; asla yalan, yanlış, insanları yanıltan içerik ve bilgi üretmez. Ücret karşılığında hiç bir iş veya işlem yapmaz. Sadece bilgilendirir.

Sağlıcakla kalın.

İlgili içerik: KOSGEB franchising desteği 

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..