KOSGEB Market Proje Örneği – Bakkal İş Planı Örneği 2018

0

KOSGEB yeni girişimci desteği ile bakkal veya market açmak isteyenler, girişimcilik kursuna katıldıktan sonra işletmelerini öncelikle açmak ve sonrasında ise iş planı veya proje yazmak zorundadırlar. Girişimcilerin destek başvuru sürecinde en fazla zorlandıkları konulardan birisi de bu iş planlarıdır. Bu nedenle, biz de market veya bakkal açmak isteyenlerin faydalanabileceği örnek bir iş planı yazdık.

Bu örnek iş planını incelemeden önce uyarılarımızı da mutlaka dikkate almanızı öneririz.

Dilerseniz, şimdi KOSGEB market proje örneği ile ilgili uyarılarımıza ve tavsiyelerimize geçelim.

KOSGEB market proje örneği ile ilgili uyarı ve tavsiyeler

KOSGEB yeni girişimci desteği başvurusu yaparken ve iş planı hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Öncelikle yazacağınız iş planının size ait olması gerekmektedir. Çünkü bu başvuru, bireysel bir başvurudur. Kopya içerik ile proje yazmanız durumunda KOSGEB başvurunuzu reddedebilir. Bu nedenle, iş planı örneğimizi kendinize uyarlayınız. Yani, değiştiriniz. İfadelerini, rakamlarını mutlaka ama mutlaka değiştiriniz.
  • Market proje örneği veya bakkal iş planı örneği, size ilham vermesi amacıyla yazılmıştır. Özet bir iş planı örneğidir. Bu nedenle, mutlaka iş planınızı yazarken örneği değiştirmekle kalmayıp kapsamını da genişletiniz.
  • İş planları, en önemli yol haritalarıdır. Kağıt üzerinde işletmeniz sanki faaliyete geçmiş gibi davranırsınız. Sizden sürekli tahminde bulunmanızı ister format. Bu nedenle, market iş planı yazmayı bir fırsat bilin ve açacağınız iş yeriniz ile ilgili geleceği planlayın. Tahminde bulunurken mantıklı ve gerçekleşebilir ifadeler kullanın ve bu doğrultuda hesaplamalar yapın. Örneğin, 10 kişi istihdam edemeyecekseniz, tahmini personel sayınıza 10 yazmayın.
  • Market iş planı yazarken sade bir dil kullanın. Uzun cümlelerden kaçının. Açık, net ve okunabilir olsun. İmla ve yazım kurallarına dikkat edin.

KOSGEB tarafından market ve bakkallara verilen hibe desteğinin detaylarını belki bilmeyenlerimiz vardır. KOSGEB market hibe desteği isimli yazımızdan desteğin detaylarını inceleyebilirsiniz.

KOSGEB market proje örneği ve bakkal iş planı örneği 2018

Yukarıdaki tavsiye ve uyarılarımızı da dikkate alarak aşağıda paylaşacağımız proje örneğini bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirerek kendi iş planınızı tasarlayabilirsiniz.

Paylaşacağımız iş planının işletme kurma ve destek alma sürecinize katkısı olmasını umar, girişimcilik hayatınızda bol kazançlı, hayırlı bir gelecek dileriz.

Önemli Uyarı: Aşağıda paylaştığımız market iş planı örneği, KOSGEB’in 2018 yılında yapmış olduğu format değişikliği nedeniyle uygunsuz hale gelmiştir. En kısa sürede yeni KOSGEB başvuru formu 2018‘e uygun örnek iş planı sitemize eklenecektir. Ani format değişikliği nedeniyle sitemizde yer alan tüm örnek iş planları yenilenecektir. Yukarıdaki uyarılarımız ise hala geçerliliğini korumaktadır.

***KOSGEB market proje örneği ve bakkal iş planı örneği için tıklayınız.***

Market iş planınızı yazarken aşağıdaki yazılarımızdan da mutlaka faydalanınız.

 

Sağlıcakla kalın.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..