KOSGEB Düğün Salonu Desteği – KOSGEB Düğün Kredisi 2018

0

KOSGEB düğün salonu desteği var mı? KOSGEB düğün salonuna destek veriyor mu? KOSGEB düğün kredisi var mı? KOSGEB evlilik kredisi başvurusu yapılır mı? Tüm bu soruların cevabı yazımızda.

KOSGEB Düğün Salonu Desteği Var mı?

KOSGEB, ülkemizde ticaret, imalat ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ’leri ve bu sektörlerde iş yeri kurma planı olan girişimcileri destekleyen özel bütçeli bir kamu kuruluşudur. Her yıl genel bütçeden pay alan kurum, almış olduğu payı destek programları ile KOBİ’lere ve girişimcilere aktarmaktadır.

KOSGEB’den destek alabilmenin genel şartları bulunmaktadır. Bu genel şartları şu şekilde özetleyebiliriz:

  • İlk şartımız, işletmenin küçük ve orta büyülükte (KOBİ) bir işletme olmasıdır. KOBİ olup olmadığınızı öğrenmek için KOBİ nedir KOSGEB tanımı isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.
  • İkinci şartımız, işletmenin KOSGEB’in desteklediği sektörlerden birisinde faaliyet gösteriyor olmasıdır.
  • Üçüncü şartımız ise işletmenin KOSGEB’in veri tabanına kayıtlı olmasıdır. KOSGEB veri tabanına kayıt isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu üç şarttan en kritik olanı ise işletmenin KOSGEB’in desteklediği sektörlerden birinde faaliyet gösteriyor olmasıdır. Çünkü ülkemizdeki işletmelerin %99,9’u KOBİ’dir. KOSGEB veri tabanına kayıt yapılması ise oldukça basit bir işlemdir. Bu nedenle, diyebiliriz ki, işletmenin desteklenen sektörlerden birinde faaliyet göstermesi en önemli kriterdir.

Peki ama düğün salonu açmak için KOSGEB desteğinden faydalanabilir miyim? sorusunu duyar gibiyim. Gelin şimdi bu sorumuzun cevabını verelim.

KOSGEB Düğün Salonuna Destek Veriyor mu?

Ne yazık ki KOSGEB’in böyle bir desteği yoktur. Yani, KOSGEB tarafından düğün salonlarına destek verilmemektedir. Bunun nedeni ise, düğün salonu işletmeciliğinin KOSGEB desteklenen sektörler listesinde bulunmamasıdır. Bu listede gerekli taramayı yaptığınızda düğün salonu için herhangi bir ifadeyle karşılaşmazsınız.

KOSGEB Düğün Kredisi Var mı?

Hayır, yok. Yukarıda da ifade ettiğim üzere, KOSGEB, sadece KOBİ ve girişimcileri desteklemektedir. KOSGEB düğün kredisi, kesinlikle yoktur. Bir dönem, KOSGEB’den alınan krediler ile düğün yapıldığı için böyle bir söylenti kulaktan kulağa yayılmıştır. Bu ve benzeri söylentiler ise KOSGEB’i sanki bir bankaymış gibi düşündürmektedir.

Düğün Salonu Devlet Desteği Var mı?

Düğün salonu için devlet hiçbir kurumundan hibe alamazsınız. Bu nedenle, işletmeniz için banka kredilerine başvurmaktan başka alternatifiniz bulunmamaktadır. Bankaların uygun faizli kredileri ve öz sermayeniz ile ancak düğün salonu açabilirsiniz.

KOSGEB evlilik kredisi başvurusu yapılır mı?

KOSGEB evlilik kredisi bulunmamaktadır. KOSGEB, sadece KOBİ’leri desteklemektedir. KOSGEB evlilik kredisi başvurusu yapamazsınız. Evlilik kredisi için bankalara başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca, KOSGEB parti evi işletmeciliğini destekler mi? isimli yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..