KOSGEB Parti Evi İşletmeciliğini Destekler mi? Açıklıyoruz.

0

KOSGEB parti evi işletmeciliğini destekler mi? Parti evleri oluşturarak gelir elde etmek isteyen girişimcilerin sıklıkla sorduğu bu sorunun cevabını tüm detayları ile yazımızda bulabilirsiniz.

Şimdi dilerseniz, KOSGEB’in parti evlerini destekleyip desteklemediğini inceleyelim.

Parti evi nedir?

Günümüzde özellikle kadınların ve çocukların bir araya geldikleri özel günler olabilmektedir. Bu özel günlerde, eskiden kadınlar kendi evlerinde birbirlerini misafir ederlerdi. Ancak, şartlar değişti. Misafir olunan ev yerine, parti evleri tercih edilmeye başlandı. Çünkü, bu durum hem bir araya gelmeyi sağlıyor, hem de koşuşturma ve yorgunlukları önlüyor.

Hal böyle olunca, girişimciler için de bir iş fikri haline geldi parti evleri. Girişimciler, adeta bir gelir kaynağı haline gelen parti evleri kurma düşüncesini sıklıkla dile getirmeye başladı.

Parti evleri, küçük ölçekli evlerdir. Daha çok kadınlara ve çocuklara hitap eder. Doğum günleri, bekarlığa veda partileri, altın günleri vb. günlerde kiralanır ve kullanılır.

Ancak parti evi açabilmek için de belirli bir sermayeye sahip olmanız gerekir. Katlanmanız gereken maliyetler söz konusu olacaktır. Düzenli bir gelir hedefiniz söz konusu olacaksa bir şirket de açmak zorunda kalabilirsiniz.

Peki ama böyle bir durumda, herhangi bir devlet desteği alabilir miyim? KOSGEB parti evi desteği var mı? soruları da aklınıza geliyordur. Günümüzde maliyetleri azaltabilmek çok önemli. Bu nedenle, sermayeniz ne kadar olursa olsun işletme desteği alarak yola devam etmek çok faydalı olabiliyor.

Şimdi dilerseniz, parti evi için devlet desteği alabilir misiniz, alamaz mısınız? bu sorunun cevabına değinelim.

KOSGEB parti evi desteği var mı?

KOSGEB destek programlarından faydalanabilmenin en önemli koşullarından birisi de faaliyet gösterilen sektörün KOSGEB tarafından desteklenebilmesidir.

KOSGEB desteklenen sektörler kapsamında bazı sektörler, destek dışında bırakılmıştır. Eğlence sektörü de bunlardan birisidir. Parti evleri de eğlence sektörleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle, KOSGEB parti evi desteği ne yazık ki bulunmamaktadır. KOSGEB tarafından parti evleri desteklenmemektedir.

Sadece KOSGEB ile sınırlandırmamak gerekir. Ülkemizde parti evlerine destek veren herhangi bir kurum da bulunmamaktadır.

Bu durumda ancak banka kredileri kullanarak parti evi açabilmek mümkündür. Bankaların sunmuş olduğu kredi avantajlarını değerlendirerek girişiminizi hayata geçirebilirsiniz.

İlgili içerik: KOSGEB emlak ofisi desteği var mı?

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..