KOSGEB Solidworks Desteği Var mı? Şartları Nelerdir?

0

KOSGEB solidworks desteği, solidworks yazılımını satın almak isteyen birçok girişimci veya KOBİ yetkilisinin en fazla merak ettiği konuların başında geliyor. Adeta birçok çizim firması, solidworks yazılım desteği alarak maliyetlerini düşürmek istiyor.

Peki ama KOSGEB solidworks desteği gerçekten var mı? Varsa şartları neler?

Bu yazımızda solidworks desteği ile ilgili bilinmeyenleri masaya yatırıyoruz.

KOSGEB solidworks desteği var mı?

Yazının başında ifade edeyim: KOSGEB’den solidworks desteği almak mümkün ama bu sanıldığı kadar kolay değil.

Şöyle ki, KOSGEB’in mevcut destek programları incelendiğinde, solidworks gideri yazarak bu yazılımı satın alabilirsiniz. Ancak şartları sağlamanız gerekiyor. Sadece solidworks masrafım var ve KOSGEB destek olsun diyorsanız, bu desteği alamazsınız. Bir proje fikrinizin olması gerekiyor ve solidworks alımı da sadece projenizin faaliyetlerinden biri olmalıdır. Sadece solidworks alımı için KOSGEB destek olmaz. Solidworks alımı, projenizin bir parçası olmalıdır.

Dilerseniz, sıra ile bu destek programlarını ve kısa da olsa şartlarını ifade edelim. Merak etmeyin, sizi ilgili konuyla ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz linklere yönlendireceğim.

1. Seçenek

Solidworks desteği alabileceğiniz destek programlarından birisi, 150.000 TL üst limitli KOSGEB girişimcilik desteğidir. Ancak bu desteğe sadece işletmesi olmayan ve işletme açmak isteyen girişimciler başvuru yapabilmektedir. Solidworks desteği olarak alabileceğiniz maksimum destek tutarı 27.000 TL’dir. Bu desteğe her zaman başvuru yapabilirsiniz. Eğer hali hazırda bir işletmeniz var ise diğer destek mekanizmaları daha fazla ilginizi çekebilir.

İlgili içerik: KOSGEB işyeri açma kredisi 2018

2. Seçenek

Solidworks desteği alabileceğiniz destek programlarından birisi de KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon destek programıdır. Bu destek programı kapsamında solidworks desteği alabilmeniz için ar-ge ve inovasyon projenizin olması ve solidworks’u bu amaç için kullanmanız gerekmektedir. Yine endüstriyel uygulama destek programı için de proje yazmanız şarttır. Her iki destek programı için projenize solidworks giderinizi yazabilirsiniz. Bu desteğe şartları sağlamanız durumunda her zaman başvuru yapabilirsiniz.

3. Seçenek

KOBİ proje destek programı kapsamında solidworks giderinizi yazabilirsiniz. Bu program her zaman açık değildir. Çağrı esaslıdır. Çağrı ilanı verildiğinde proje yazarak başvuru yapabilirsiniz.

Diğer Seçenekler

KOSGEB KOBİ Teknoyatırım ve KOSGEB KOBİGEL programları da solidworks desteği alabileceğiniz diğer destek programları arasında yer almaktadır. Yine bu destek programları için de proje yazmanız ve başvuru şartlarını sağlamanız gerekmektedir. KOBİGEL programı çağrı esaslıdır.

Sağlıcakla kalın.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..