KOSGEB Kreş Desteği 2018 – Kreş İş Planı Örneği 2018

0

KOSGEB kreş desteği 2018 var mı? KOSGEB kreşe destek veriyor mu? KOSGEB kreş kredisi var mı? KOSGEB kreş iş planı örneği bulunmakta mıdır? Bütün soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

KOSGEB Kreş Desteği 2018 – KOSGEB, Kreşe Destek Veriyor mu?

KOSGEB, ülkemizdeki girişimci adaylarını doğrudan destekleyen en önemli kurumdur. Yıllık hibe ettiği tutar 1 milyar TL civarındadır. KOSGEB kimleri desteklemektedir? KOSGEB, girişimcileri ve KOBİ’leri desteklemektedir. Ancak, KOSGEB her sektörü desteklemez. KOSGEB’in desteklemediği sektörleri incelemek gerekir.

Peki, KOSGEB kreşe destek veriyor mu?Bu sorunun cevabı ile ilgili çok yanlış bilgi veren site var. Bu sebeple, çok kişi mağdur olmaktadır.

KOSGEB hibe desteği ile kreş açmak şu an için mevcut mevzuat gereği kesinlikle mümkün değildir. KOSGEB desteği alarak kreş açan varsa da baştan aşağı yanlış uygulamalar sonucu olmuştur. Bu gibi durumlarda ödenen destek miktarı geri talep edilebilir. Bunu en yakın KOSGEB müdürlüğüne giderek teyit ettirebilirsiniz. KOSGEB kreş desteği yoktur. Bulunmamaktadır. Çünkü eğitim faaliyetleri, KOSGEB desteklenen sektörler arasında yoktur. Kapsam dışındadır. Bu nedenle, KOSGEB ile kreş açmak mümkün değildir.

Bazı sitelerde, KOSGEB tarafından kreş kredisi veriliyor şeklinde haberler çıkmış ya da KOSGEB doğrudan kreşi destekliyor şeklinde yazılar var. Bu ve benzeri yazılara itimat etmeyiniz. Bu yazı ile kıyaslamayınız. Biz her bilgiyi teyit ettiririz. Sorarız. Net bir şekilde söylüyorum ki, KOSGEB tarafından verilen böyle bir destek yoktur.

KOSGEB Kreş Kredisi Var mı?

KOSGEB kredileri de KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’lere verildiği için KOSGEB’den kreş kredisi alamazsınız. Kreş kredilerini bankalar aracılığıyla edinebilirsiniz. Bunun başka bir alternatif yolu yok.

Kreş İş Planı Örneği Nedir?

Eğer, KOSGEB, kreş açacak olan girişimci adaylarını destekleseydi böyle bir iş planı örneğinden bahsedebilirdik. Ama ne yazık ki, KOSGEB tarafından kreşler desteklenmediği için kreş iş planı örneği de bulunmamaktadır.

KOSGEB Kreş Projesi Örneği Var mı?

Yoktur. Kreş projesi örneği, destek için talep edilmektedir. Ancak, kreşler KOSGEB tarafından desteklenmediği için böyle bir kreş projesi bulunmamaktadır.

Ancak, bazı banka ve kurumlar faizsiz KOBİ destek kredisi verebilmektedir. Bu kredi türlerini incelemenizde fayda var, diye düşünüyorum.

İlgili içerik: Faizsiz KOBİ Destek Kredisi 2018

Sağlıcakla kalın.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..