KOSGEB Cafe İş Planı Örnekleri 2018 – Cafe Açmak için İş Planı Örneği

0

KOSGEB cafe iş planı örnekleri 2018, cafe açmak için iş planı örneği 2018 ile ilgili en güncel iş planlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Yazımızın sonunda yer verdiğimiz uyarıları da dikkate almayı unutmayınız. Unutmayın, bu süreçte ilk hedefiniz, iş planınızın onaylanması olmalıdır.

KOSGEB cafe iş planı örnekleri 2018 nedir?

Günümüzde cafe işletmesi açmak, birçok girişimcinin hayalini kurduğu önemli iş fikirlerinden birisidir. Ülkemizde cafe işletmesi açmak isteyenler, KOSGEB yeni girişimci desteğinden faydalanarak maliyetlerini düşürmek istemektedir. Ülkemizde birçok cafe işletmesi, KOSGEB desteği ile kurulmuştur. Siz de bu destekten faydalanarak kendinize ait cafe işletmesi kurabilirsiniz. Bu desteğin, her şartını bilmeden başvuru yapmamanızı öneririm.

İlgili içerik: KOSGEB yeni girişimci desteği 2018 şartları

Bu kapsamda, KOSGEB’in desteklerinden bahsetmek istemiyorum. Nitekim, cafe açmak istiyorum KOSGEB, KOSGEB cafe desteği 2018 isimli yazımızda ve yukarıda paylaştığım ilgili içerikte gerekli bilgilendirmeleri yapmıştık. Destek üst limiti, 50.000 TL olan bu destekten faydalanmanın şartlarını da belirtmiştik. Bu şartları belirtirken iş planı ile başvuru yapabileceğinizi ifade etmiştim.

KOSGEB cafe iş planı olmadan, sertifika sahibi olsanız da başvuru yapamazsınız. Çünkü KOSGEB, cafe işletmesi iş planınızı sizden isteyecek ve buna göre destek verip vermeyeceğini belirleyecektir. Bu nedenle, cafe iş planı oldukça önemli bir belgedir.

Ancak bu sertifika aldıktan sonra işletmenizi de yasal olarak kurmalısınız. İşletme kurulmadan asla başvuru yapılamıyor, çünkü. İşletmenizi kurup veri tabanına kayıt olduktan sonra cafe işletmenize ait iş planınızı yazmanız gerekmektedir.

KOSGEB girişimcilik aşamalarıyla ilgili kafanız mı karıştı? Süreci sonuna kadar merak mı ediyorsunuz? Aşağıdaki yazımızdan faydalanabilirsiniz.

İlgili içerik: KOSGEB girişimcilik aşamaları 2018

Cafe işletmesi açmak ve KOSGEB’in desteğini almak isteyenler, çoğunlukla internet ortamında KOSGEB cafe iş planı örnekleri araştırmaktadır. Karşılarına çıkan iş planları ise vasat, belli bir düzenden uzak, eski, güncel olmayan iş planlarıdır. En önemlisi de hatalı ve hiç bir işe yaramamaktadır.

Biz de bu nedenle, güncel ve en son hali ile cafe iş planı örneği oluştuk ve sizinle paylaşmaya karar verdik.

KOSGEB cafe iş planı örneği 2018

Sizin için hazırlamış olduğumuz KOSGEB cafe iş planı örneğimizi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Hazırladığımız iş planları, genellikle size yol göstermesi açısından sitemizde yer almaktadır. Kesin onay garantisi asla vermiyoruz. Kurul sunumları, mülakatların iyi geçmesi, destek için şartların tamamen sağlanması da iş planı onayı için oldukça önemlidir. Eğer, iş planınızı ve kendinizi mülakatta iyi anlatamazsanız, ne yazık ki iş planınız iyi yazılmış olsa bile projeniz reddedilebilir. Yine, şartlardan birisini sağlamıyorsanız, reddedilebilir.

İlgili içerik: KOSGEB mülakat soruları, cevapları ve sonuçları 2018

Ancak, indirmeden önce bazı uyarılarda bulunmak istiyorum. 2018 yılında, KOSGEB iş planı formatını yine değiştirdi ve eski sisteme geri döndü. Bu nedenle, KOSGEB başvuru formu 2018 yılında değişti, diyebilirim.

Aşağıda paylaştığımız cafe iş planı ise 2017 yılına aittir. En kısa sürede, 2018 yılı formatına göre de ekleme yapılacaktır. Birden fazla sektör olması nedeniyle bu iş planı örneğini standart, her sektöre uyarlanabilecek şekilde hazırlamayı düşünüyoruz. Aksi takdirde, binlerce iş planı hazırlamak zorunda kalacağız. Bu konuda, bizi Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz.

Bu durum, aşağıdaki KOSGEB cafe iş planı örnekleri ile ilgili inceleme yapmaya engel değildir. Bu iş planını da inceleyerek 2018 yılı formatına uyarlayabilirsiniz.

KOSGEB Cafe İş Planı Örneği 2018 için tıklayınız.

Ancak, bazı uyarılarda da bulunmak istiyoruz.

  • Bu örnek, sizin için sadece örnek olmalıdır.
  • Cafe iş planı örneğini, kendi durumunuza göre değiştirmelisiniz.
  • Bire bir kopya ederseniz, başvurunuz reddedilir.
  • Mutlaka içeriğine yeni ifadeler, sizin durumunuza uygun ifadeler ekleyin.
  • Hesaplamaları değiştirin. Finansal durumunuza göre uyarlayınız.
  • Bu iş planını sizin gibi binlerce kişinin indireceğini unutmayın. KOSGEB’e benzer verilen iş planları reddedilir.
  • Bu iş planı, sadece size ilham olması için hazırlandı ve başvuru formunuzu nasıl doldurmanız gerektiği konusunda yol gösteren bir örnektir.

Sadece örnekleri kopyalayarak hazırlanan iş planları ne yazık ki reddedilmektedir. Bu nedenle, dikkatli olmanızı öneririm. İş planları, özellikle sizi ve işletmenizi yansıtmalıdır. Birbirine benzeyen iş planları için KOSGEB kurulunda zor duruma düşmeyiniz.

İlgili içerik: KOSGEB iş planı nasıl hazırlanır?

İlgili içerik: KOSGEB proje onay süresi nedir?

KOSGEB cafe iş planı örnekleri ile ilgili aklınıza takılan soruları bize yöneltebilirsiniz. İş planı yazım aşamasında cevabını merak ettiğiniz sorular mutlaka olacaktır.

Sağlıcakla kalın.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..