KOSGEB Kuru Temizleme Projesi Örnekleri 2018 Burada

0

KOSGEB kuru temizleme projesi, kuru temizleme sektöründe faaliyet gösterecek girişimciler için oldukça merak edilen bir husus. Bu nedenle, gerekli belgeleri ve tavsiyelerimizi size duyurmak için oldukça anlaşılır bir yazı kaleme aldık.

KOSGEB’in destek verdiği sektörlerden birisi de kuru temizleme sektörüdür. Kuru temizleme işletmesi açmak isteyen girişimciler, KOSGEB işyeri açma kredisi almak istemektedir. Çünkü, özellikle kuru temizleme makineleri oldukça yüksek maliyetlidir. Bu nedenle, bu sektörde faaliyet gösterecek olanların büyük bir çoğunluğu, geri ödeme destek olan sabit yatırım desteğinden de yararlanmaktadır. Sadece makine alımları için geçerli olan ve toplam üst limiti 100.000 TL olan sabit yatırım desteği, 50.000 TL hibe desteğine ek olarak verilmektedir.

Özellikle makine alımı yapmayacak olan girişimciler, geri ödemeli destekten çok fazla yararlanmamaktadır.

KOSGEB Kuru Temizleme Projesi Nedir?

KOSGEB kuru temizleme projesi, KOSGEB’den iş kurma desteği almak isteyen girişimcilerin KOSGEB kursu belgesi aldıktan sonra başvuru yapmaları için yazmaları gereken bir projedir.

Aslında proje demek çok doğru değil, doğru olan ifade iş planıdır. Girişimcilerin işletmelerini kurmadan önce iş planı yazmaları esastır. Çünkü, iş planlarını hazırlayarak işletmelerini kuran girişimciler, daha hazır bir şekilde piyasada faaliyet göstermekte ve ona göre konum almaktadır.

Yani, sadece KOSGEB desteğine başvuru yapmak için değil, başarılı ve sürdürülebilir işletmeler kurmak için de iş planları gereklidir.

Bu durum, kuru temizleme sektörü için de geçerlidir. Kuru temizleme sektöründe faaliyet gösterecek girişimciler, hem işletmeleri için hem de KOSGEB desteğinden yararlanmaya hak kazanmaları için doğru, gerçekçi ve kendilerine uygun iş planları hazırlamalıdır.

KOSGEB Kuru Temizleme İş Planı Örnekleri 2018

KOSGEB kuru temizleme iş planı örnekleri için girişimcilerin internet ortamında sorgulama yaptıklarını biliyorum.

Aslında, bu iş planını tamamen özgün bir şekilde sizin doldurmanızı öneririm. Yine de sizinle bir örnek KOSGEB kuru temizleme iş planı paylaşacağım. Ancak uyarılarımı da lütfen dikkate almanızı istiyorum. Aşağıda yer alan bağlantıdan KOSGEB kuru temizleme iş planı örneğini indirebilirsiniz.

Güncel Uyarı: Yapılan format düzenlemesi ile KOSGEB başvuru formu 2018 yılında değişmiştir. Bu nedenle, 2017 yılında hazırlayıp sizinle paylaştığımız bu iş planı güncelliğini yitirmiştir. 2018 yılında yeni formata göre hazırlanan KOSGEB kuru temizleme iş planı örneğini sizinle kısa sürede paylaşmış olacağız. Umuyoruz ki, KOSGEB, iş planı formatını her yıl değiştirmez.

KOSGEB iş planı örnekleri 2018

Kuru Temizleme İş Planı Örneği ile İlgili Önemli Uyarlar

  • Yukarıda yer alan iş planı, bir örnektir. Unutmayın, birçok girişimci bu iş planını indirecektir. Bir bire benzerini yazmanız durumunda başvurunuz reddedilir. Bu nedenle, mutlaka ifadeleri hem değiştirerek hem de genişleterek yazınız.
  • İndirdiğiniz iş planı örneği, yüzde yüz doğru bir iş planı değil. Daha doğrusu eksik. İfadeleri eksik. Bu eksikliği giderecek olan sizsiniz. Biz sizin kuru temizleme hizmeti olarak sunacağınız ürünleri bilemeyiz. Belki ayrıca ütü hizmeti vermeyeceksiniz, belki yorgan temizlemeyeceksiniz. Bu ve benzeri kısımları sizin belirtmeniz gerekiyor.
  • İş planınız olabildiğince kapsayıcı ve uzun olsun. Ancak sırf uzun olsun diye ne ifade ettiği belli olmayan cümlelerden uzak durunuz. Kesinlikle, tekrara düşmeyin.
  • Öngörü ve tahminleriniz gerçekçi olsun. Rakamların tutarlı olmasına dikkat edin. Kalkıp küçük bir kuru temizleme işletmesi, ilk yıl için gelirini 2 milyon TL yazar ise bu gerçekçi bir tahmin olmaz.
  • Kesinlikle size uygun bir iş planı yazmalısınız. Konum, tutarlar, sermayeniz, gelir tahminleriniz, gider tahminleriniz vb. Aksi takdirde, iş planınız tutarsız olur.

Sağlıcakla kalın.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..