KOSGEB Arıcılık Hibe Desteği 2018 – KOSGEB Arıcılık Kredisi 2018

0

KOSGEB arıcılık hibe desteği var mıdır? KOSGEB arıcılık kredisi var mı? Arıcılık hibe ve kredisi KOSGEB’den alınabilir mi? Tüm bu soruların cevabı sizin için hazırladığımız yazımızda.

Ayrıca, sadece KOSGEB değil, diğer devlet desteklerini de yazımız kapsamında öğrenebilirsiniz. Yazımızı, sonuna kadar incelemenizi öneriyoruz!

KOSGEB arıcılık hibe desteğine geçmeden önce 30.000 TL’ye kadar hibe veren genç çiftçi hibe 2018 proje çağrısını sizlere önermek isterim.

KOSGEB Arıcılık Hibe Desteği Var mıdır?

KOSGEB, ülkemizdeki KOBİ’lere ve girişimci adaylarına çok önemli katkılar sağlayan bir kurumdur. Son yıllarda popülaritesi hızla artan kurumun birçok sektöre desteği bulunmaktadır. Arıcılık sektöründe faaliyet göstermek isteyen veya arıcılık sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’ler de KOSGEB’in arıcılık sektörünü destekleyip desteklemediğini öğrenmek istemektedir. Biz de özellikle bu konuda internet sayfalarında oldukça fazla yanlış bilgilerin yer aldığını gördük ve bu konuda bir içerik hazırlamak istedik. İşte gerçekler…

KOSGEB arıcılık hibe desteği ne yazık ki yoktur. KOSGEB tarafından arıcılık hibe desteği verilmemektedir. Çünkü KOSGEB, hayvancılığı desteklememektedir. KOSGEB desteklenen sektörler isimli yazımızı incelediğinizde göreceksiniz ki, KOSGEB tarafından arıcılık sektörü desteklenmiyor. Bu nedenle, internet sayfalarında yer alan yanlış içeriklere inanarak KOSGEB’in arıcılık sektörünü desteklediğini kesinlikle düşünmeyin.

KOSGEB Arıcılık Kredisi Var mı? KOSGEB Sıfır Faizli Arıcılık Kredisi Verir mi?

Bildiğiniz üzere, KOSGEB tarafından sıfır faizli işletme kredileri verilmektedir. Bu krediler, sıfır faizli olup belli bir süre ön ödemesizdir. 2017 yılında ilan edilen kredi programında bu ön ödemesiz süre 1 yıldı. Ülkemizde birçok esnafımız bu kredilerden 2017 yılında yararlandı ve öz sermayelerini artırma şansı yakaladılar. Peki ama KOSGEB arıcılık kredisi veriyor mu? KOSGEB’den sıfır faizli arıcılık kredisi alabilir miyim? Şimdi geçelim bu soruların cevaplarına…

KOSGEB, sadece veri tabanına kayıtlı işletmelere kredi vermektedir. Aynı zamanda bu işletmeler, KOSGEB’in desteklediği sektörlerde faaliyet göstermektedir. Bu nedenle, KOSGEB arıcılık faaliyetlerini desteklemediği için KOSGEB arıcılık kredisi verilememektedir. Yani, KOSGEB sıfır faizli arıcılık kredisi mümkün değildir. Bu nedenle, KOSGEB’den arıcılık sektöründe faaliyet gösteren veya arıcılık sektöründe işletme açacak olan girişimci adayları faydalanamamaktadır.

Arıcılık sektöründe faaliyet gösteren veya gösterecek olan girişimci adayları veya KOBİ’ler, illerinde bulunan KOSGEB müdürlüklerini arayarak bu durumu netleştirebilirler.

Sağlıcakla kalın.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..